Asansör Montajı

Asansör Montajı

Asansör Montajı

Hayatınızı kolaylaştıracak, güvenle kullanacağınız her marka ve model asansör montaj hizmeti vermekteyiz.

Hizmet Hakkında Merak Edilenler


Asansör montaj işlemleri ne kadar sürede tamamlanır? Biz altı gündür bir parçanın monte edilmesi için bekliyoruz fakat maalesef anlaştığımız firmadan bir cevap alamadık. Yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler, montaj işlemleri bir ya da iki gün içerisinde yapılabilir işlemlerdir. Eğer bir parçanın monte edilmesi daha uzun sürüyorsa asansörün baştan aşağı değişmesi gerekir ki bu mümkün değildir. Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizlere ulaşın.

Asansörümüzde değişmesi gereken bir parça vardı. Bu parçanın değişim işlemi tamamlandıktan sonra asansör maalesef eskisi gibi çalışmamaya başladı. Bu durumun nedeni ne olabilir?

İyi günler, asansörün bir parçasının değişmesi gerekiyorsa muhakkak montaj işleminin uygulanması gerekir. Böyle bir sorunla karşılaştıysanız montaj işleminin yanlış yapıldığını söyleyebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için lütfen bizlere ulaşın.

Bir montaj işleminin yanlış yapıldığını nasıl anlayabiliriz?

İyi günler, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Eğer bir parçanın montajı yanlış yapılmışsa asansör muhakkak arıza verecektir. Bu çok tehlikeli bir durum oluşturacağı için kesinlikle güvenilir bir firmadan hizmet almanız gerekiyor.

Asansörün montaj işlemlerini yapan firma işi maalesef yanlış yaptı ve bundan dolayı asansörü kullanamıyoruz. Bu durumda firmaya karşı bir hak talep edebilir miyiz?

Merhaba, asansörle ilgili almış olduğunuz hizmetleri veren firma işin başından sonuna kadar her türlü detaydan sorumlu olurlar. Eğer yanlış bir şey varsa hakkınızı sonuna kadar savunabilirsiniz. Böyle bir durumla bir daha karşılaşmak istemiyorsanız lütfen bizlere ulaşın.

Asansörlerin küçük parçalarının montaj işlemlerini biz kendimiz de yapabilir miyiz?

İyi günler, asansör montaj işlemleri oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir iştir. En ufak bir hatada geri dönüşü olmayan bir yola girilebileceğinden dolayı bu işin ehli olan kimselerden destek almanız daha doğru olacaktır.

HİZMET AŞAMALARI

Hizmet Hakkında Açıklama


Asansör ismi verilen ve bugün insan trafiğinin yoğun olduğu yapıların tamamında kullanılan araçların ilk kullanım tarihi günümüzden çok ama çok eskilere dayanır. İnsanların ilk olarak kendilerinden ziyade ağır yüklerini taşımak için icat ettikleri asansörler, günümüzde ilk hallerinden oldukça farklı bir hale dönüşmüştür. AVM’lerde, hastanelerde, metrolarda kısacası insanların yoğun olarak bulunduğu her yerde asansörler bulunmaktadır. Bunların haricinde bazı özel mülklerde yani apartmanlarda da bulunan asansörlerin sağlıklı ve konforlu bir şekilde kullanılması için bazı kurallarauyulması gerekir.

Asansör araçları, sizlerin görmüş olduğu en son haliyle değil parça parça üretilmektedir. Bu farklı yerlerde ve koşullarda üretilmiş olan araçlar usta eller tarafından birleştirilerek asansöre en son şekli verilir ve insanların kullanımına sunulur. Bu birleştirme işlemi esnasında yapılacak en küçük bir hata çok büyük felaketlere yol açabileceği gibi aynı zamanda sonu hapishaneyle biten bir faciaya da neden olabilir. Zira bu araçlar, insanların hayatlarını kolaylaştırmak için üretilir. Farklı parçaların birleştirilmesi işlemi doğru yapılmamış olan asansörler, içerisinde taşıdıkları insanların hayatlarını tehlikeye sokar. Bu yüzden bu işlemi yapacak olan kimselerin uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve bilgi birikimleri olmalıdır.

 

MONTAJ İŞLEMİNİN ÖNEMİ

 

Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi asansörlerin parçaları farklı yerlerde ya da aynı bölgede fakat farklı departmanlarda üretildikten sonra bir araya getirilir. Bu birleştirme ismineyse asansör montajı denilir. Bizler Çoruh Asansör olarak siz değerli müşterilerimizin piyasada alabileceği en iyi asansör montaj işlemini sunuyor ve sonrasında gereken tüm önlemleri alıyoruz.

Asansör montaj işlemlerinin doğru ve düzgün bir şekilde yapılması insanların hayatlarının güvenliği açısından oldukça önemlidir. Zira insanlar bu araçlara güvenli olduğunu düşündükleri için binerler  ve herhangi bir arıza çıkması durumunda ne ahlaken ne de kanunen onların hiçbir kabahati yoktur. Bu yüzden asansörün bulunduğu binanın yetkilileri montaj işlemlerinin doğru bir şekilde yapıldığından emin olmalıdır.

Elbette montaj işlemleri oldukça derin bir bilgi ve tecrübe gerektiren bir şeydir. Bundan dolayı her insanın anlayabileceği bir konu olmadığından dolayı muhakkak bir bilene danışmalı ve o kişinin tecrübe ve bilgisine güvenilmelidir. Maalesef ülkemizdeki piyasada pek çok art niyetli insan bulunduğu için asansör sektöründe de bazı nahoş olaylar yaşanıyor. Hayatında bir asansörün aksamlarını bir kere bile incelememiş insanlar kırk yıllık ustalarmış gibi insanları aldatarak, kolay yoldan para kazanmayı umut ediyorlar. Ne yazık ki bu insanlar amaçlarına ulaşamadıkları gibi bir defada bitirilecek bir işin tekrar tekrar yapılmasına ve asansör montaj hizmeti alan kişilerin hem maddi hem de manevi zarara girmesine neden oluyorlar.

Eğer sizler böyle bir zarara uğramamak ve asansörünüzün montaj işlemlerini güvenilir ellere bırakmak istiyorsanız lütfen bir an önce bize ulaşın.